Majowy Turniej Judo Dzieci i Młodzików

10 maja 2014
KOLEJNY ZNAKOMITY WYSTĘP JUDOKÓW UKS MIFUNE

Spora ekipa judoków UKS Mifune udała się na zawody judo do Jezierzyc koło Słupska. Już po raz siedemnasty to przyjazna miejscowość gościła sympatyków i przyjaciół judo w corocznym Majowym Turnieju Judo Dzieci i Młodzików. Turniej w tym roku był wyjątkowo licznie obsadzony, bowiem wystartowało w nim ponad 320 zawodników z klubów Pomorza i Kujaw.
Nasi judocy i judoczki wypadli w tych zawodach znakomicie!!! W ostatecznym rozrachunku zdobyliśmy 3 złote, 1 srebrny i 3 brązowe medale. Najlepiej spisali się Kasper Chybczyński (26 kg), Artur Gałuszka (38 kg) oraz Nikodem Wojtkowski (29 kg), którzy nie znaleźli sobie równych i w pięknym stylu wywalczyli złote medale. O srebrny medal postarał się Szymon Matuszak, a brązowe wywalczyli Damian Myszko (50 kg), Oliwier Gurdziński (26 kg), Dominika Maruszak.
Ponadto punktowane miejsca wywalczyli: Artur Klein (32kg) - V miejsce; Rougier Dominik (26kg) - V miejsce; Patryk Kiedrowski (38 kg) - V miejsce; Bartek Żebrowski (46 kg) - VII miejsce; Mateusz Niedźwiecki (35 kg) - VII miejsce; Gerald Serafin (42kg) - VII miejsce; Czesław Marczak (46 kg) - V miejsce. Drużynowo zajęliśmy 8 miejsce. W zawodach brało udział 25 klubów.
Wszystkim serdecznie gratulujemy, nie zawiedliście nas, już sam udział jest wielkim wyzwaniem!!!! Pamiętajcie, że zwyciężanie to nie wszystko!!! Następny start zaplanowaliśmy w Turnieju z Okazji Dnia Dziecka na obiektach Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku. Zapraszamy do sportowej rywalizacji!!!